راه اندازی ساندویچی

بسیاری از مردم اعتقاد دارند که کسب و کار های شکمی همیشه جواب می دهد. احتمالا فست فود ها و ساندویچی ها یکی از همین مصادیق هستند. شغل ساندویچی و فست فود از معدود شغل‌ هایی میباشد که نسبت سرمایه‌گذاری اولیه به درآمد های خالص ماهانه فاصله بسیار زیادی ندارد و در صورتی که شروع و ادامه فعالیت اصولی انجام گیرد و موارد مدیریتی به نحو صحیح و کامل رعایت شود، درآمد مکفی و برگشت سرمایه زود هنگامی را در پی خواهد داشت. از همین رو در این مقاله در نظر داریم برخی از نکاتی که در حین راه اندازی ساندویچی باید به آن دقت کنید را خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

مقدمات راه اندازی ساندویچی

برای شروع و راه اندازی ساندویچی شما باید:

  • یک طرح استراتژی شامل نقد و بررسی ویژگی های رقبا و همچنین برآورد هزینه، سود، گردش مالی و… داشته باشید.
  • به طراحی دکوراسیون ساندویچی از تابلو های داخلی و بیرونی گرفته تا متریال بکار رفته در آنها خود بپردازید.
  • تجهیزات آشپزخانه ساندویچی خود را تهیه کنید. ( فر اغذیه ، تاپینگ و … )
  • به طراحی منو بپردازید و آموزش دستور غذا و برند های تهیه مواد اولیه و قیمت های نهایی هر غذا را برآورد کنید.
  • به تامین و آموزش پرسنل فست فود بپردازید.
  • برندینگ، بازاریابی و تبلیغات ساندویچی خود را آغاز کنید و برای اینکار باید به جمع آوری داده ها و آمار های داخلی و خارجی بپردازید.
  • به ارائه خدمات پشتیبانی از ساندویچی خود بپردازید.

هزینه نهایی راه اندازی ساندویچی

این روز ها با توجه به اینکه هزینه ها روز به روز در حال تغییر است نمیتوان هزینه ثابتی را برای راه اندازی ساندویچی در نظر گرفت. اما باید بدانید که این مسئله ارتباط بسیار زیادی با شرایط و کیفیت ارائه خدمات به مشتریان دارد. در واقع هر چقدر که مواد اولیه بکار رفته در محصولات، ویژگی تجهیزات خریداری شده و به طور کلی خدمات ارائه شده به مشتریان در بالاتری سطح خود قرار داشته باشد، هزینه نهایی نیز به همان نسبت افزایش پیدا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.